Wydawnictwa - Biblioteka Zespołu Szkół, CKU w Gronowie

Wydawnictwa

Świat literatury

Państwowe Wydawnictwo Naukowe
Nakładem wydawnictwa ukazują się publikacje książkowe, e-booki i produkty multimedialne. Wiodącymi publikacjami są podręczniki akademickie, publikacje naukowe, popularno-naukowe, książki dla profesjonalistów, słowniki języka polskiego. W ofercie Wydawnictwa znajdują się również przewodniki turystyczne pod marką Global PWN, pozycje z literatury podróżniczej i literatury faktu oraz kolekcje kioskowe. Na stronie internetowej dostępny również Portal Wiedzy PWN.
Wydawnictwo Adam Marszałek
W ofercie Wydawnictwa Adam Marszałek dominują książki z zakresu: historii, ekonomii, pedagogiki, stosunków międzynarodowych, politologii, a także z dziedzin filologicznych.
Wydawnictwo wydaje również
kilkanaście serii wydawniczych, m.in.: „Biblioteka Azji i Pacyfiku”, „Biblioteka ToMiTo”, „Dialog Europejski”, „Komunikacja Społeczna w Edukacji”, „Miasta i Ich Dzieje”, „Nauka o Komunikowaniu”, „Słuchowiska Polskiego Radia”, „Oblicza Mediów”, „Samorząd Terytorialny w XXI Wieku”, „Spotkania”, „Staropolski Ogląd Świata”; serie poetyckie: „Liryka Polska”, „Dekada Poetów”, „Duet”, „Polsko-Rosyjska Biblioteka Poetycka”,
a także cykl utworów dla dzieci.
Wydawnictwo Difin
Wydawnictywo edukacyjne. Głównie książki z zakresu ekonomii, prawa, administracji, logistyki, marketingu, psychologii i pedagogiki oraz poradnictwa zawodowego. Podręczniki szkolne do liceum ogólnokształcącego
i kształcenia zawodowego.
Wydawnictwo Empi2 Mariana Pietraszewskiego
Wydawnictwo edukacyjne oferujujące podręczniki dla gimnazjum, liceum, technikum, zasadniczej szkoły zawodowej, zeszyty ćwiczeń, testy dla uczniów przygotowujących się do egzaminu zawodowego, materiały multimedialne dostępne w dziale mutlimedia on-line, wynikowe plany dydaktyczne i programy nauczania, poradniki dla nauczycieli
i dyrektorów szkół.
Wydawnictwo Iskry
Wydawnictwo istniejące od 1952 r. Obecnie specjalizuje się w literaturze faktu: biografie, wspomnienia, dzienniki, eseje i opracowania historyczne, monografie oraz ksiązki popularnonaukowe. Książki, wydawane przez Iskry charakteryzują się wysokim poziomem edytorskim i otrzymują liczne wyróżnienia w konkursach Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.
Wydawnictwo Literackie
Wydawnictwo założone w 1953 r. jest wydawcą literatury pięknej polskiej i obcej, literatury faktu, książek historycznych, popularnonaukowych oraz literatury dla młodzieży. Publikuje najwybitniejszych twórców literatury polskiej i światowej.
Wydawnictwo Literackie Muza

Wydawnictwo działa na rynku wydawniczym od 1991 roku. Profil wydawniczy to: literatura piękna, albumy, atlasy, encyklopedie, leksykony, poradniki, słowniki, książki dla dzieci i młodzieży oraz przewodniki turystyczne.
Wydawnictwo Pedagogiczne Operon
Wydawnictwo pedagogoiczne, wydające podręczniki do przedmiotów ogólnych dla szkoły podstawowej, gimnazjum
i szkół średnich oraz materiały pomocnicze dla nauczycieli.
Wydawnictwo Piotra Marciszuka Stentor
Wydawnictwo od 1993 roku publikuje głównie podręczniki szkolne oraz książki pomocnicze dla uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Specjalizacją Wydawnictwa jest szeroko rozumiana humanistyka.
Wydawnctwo Rea
Rea wydaje przede wszystkim książki o profilu edukacyjnym. Nakładem wydawnictwa ukazują się podręczniki szkolne, praktyczne książki kulinarne, poradniki dotyczące zdrowego trybu życia, ogrodnictwa i zwierząt, publikacje dla najmłodszych i ich rodziców, ksiązki dla dzieci i młodzieży oraz słowniki, rozmówki i materiały pomocnicze
do nauki języków obcych. Dział publikacji do kształcenia zawodowego został obecnie przejęty przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.
Wydawnictwo Siedmioróg
Wydawca książek dla dzieci i młodzieży. Pubilkuje klasykę literatury dziecięcej, zarówno światowej jak i polskiej.
Wydaje bajki, wiersze,
nagrania muzyczne piosenek i inscenizacje słuchowisk dla dzieci, bestsellery literatury młodzieżowej, takie jak znana na całym świecie seria kryminałów dla młodzieży o przygodach Trzech Detektywów oraz audiobooki.
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria
Wydawnictwo powstałe w 1995 roku, wydaje przede wszystkim teksty z dziedziny literatury pięknej, historii literatury, eseistyki, krytyki literackiej, filozofii, sztuki oraz nauk społecznych.
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Największy wydawca edukacyjny w Polsce. Oferuje pełne zestawy (podręczniki, zeszyty ćwiczeń, przewodniki metodyczne, płyty CD) do nauczania ogólnego dla wszystkich klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także do wychowania przedszkolnego. W swojej ofercie posiada również: podręczniki
do kształcenia zawodowego, testy, sprawdziany, repetytoria, kasety audio, programy multimedialne oraz publikacje internetowe. Wydaje ponadto podręczniki dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim i uczniów niesłyszących oraz dla mniejszości narodowych.
Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo
Najstarsza polska oficyna, działająca od 1817 r. Wydaje publikacje naukowe i popularnonaukowe, głównie z historii, literaturoznawstwa, filozofii, kulturoznawstwa, literaturę piękną oraz jej opracowania krytyczne. W ramach serii "Biblioteka Narodowa" zostały wydane najwybitniejsze dzieła literatury polskiej i światowej, z których wiele weszło
na stałe do kanonu lektur szkolnych. Obecnie w ramach serii "Nasza Biblioteka" ukazuje sie również literatura dla młodzieży.