Rok Polskich Olimpijczyków – wystawa i konkurs

W tym roku mija 100 lat od olimpijskiego debiutu Polski oraz zdobycia pierwszych medali olimpijskich przez naszych rodaków. Na tę wyjątkową okoliczność, Sejm RP uchwalił rok 2024 Rokiem Polskich Olimpijczyków. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną wystawę, którą można podziwiać w holu szkoły na parterze.

Wystawa ta to wyjątkowa okazja, aby uczniowie mogli poznać sylwetki najbardziej zasłużonych polskich olimpijczyków, ich niezwykłe historie oraz drogę do sukcesu. Prezentujemy również fascynujące informacje o historii igrzysk olimpijskich oraz różne ciekawostki sportowe, które mogą zainspirować młodych sportowców.

Zbliżająca się olimpiada w Paryżu wzbudza ogromne emocje zarówno wśród kibiców, jak i sportowców na całym świecie. Polscy olimpijczycy intensywnie przygotowują się do tych igrzysk, licząc na osiągnięcie licznych sukcesów i zdobycie medali. Zapraszamy wszystkich do oglądania igrzysk i kibicowania naszym sportowcom!

We wrześniu planujemy przeprowadzenie konkursu związanego z tematyką olimpijską, więc bądźcie czujni i przygotowani. Szczegóły podamy wkrótce po rozpoczęciu nauki!