Z wizytą w przedszkolu z okazji „Tygodnia Czytania Dzieciom”

📖📚 W piątek, 7 czerwca, dobiegł końca Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który w tym roku przyniósł wiele niezapomnianych chwil i literackich uniesień. Jednym z najbardziej wyjątkowych wydarzeń było spotkanie w przedszkolu w Gronowie, gdzie zorganizowano magiczne „Czytanie na trawie”.

Inicjatywa ta, przygotowana przez Panią Natalię z Biblioteki Publicznej w Lubiczu, filii w Gronowie, zgromadziła dzieci, seniorów oraz podopiecznych Centrum Opiekuńczo-mieszkalnego. Wspólnie mieliśmy przyjemność czytać „Lokomotywę” autorstwa Juliana Tuwima – utwór, który od pokoleń bawi i edukuje najmłodszych.

„Lokomotywa” w interpretacji różnych pokoleń zyskała nowy, wyjątkowy wymiar. Dzieci z zapartym tchem słuchały rytmicznych wersów, a na ich twarzach malowały się uśmiechy i zaciekawienie. Seniorzy i opiekunowie również czerpali radość z możliwości dzielenia się literaturą, tworząc tym samym piękną przestrzeń do budowania międzypokoleniowych więzi.🚂📚

Atmosfera tego dnia była wyjątkowa. Spotkanie na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury, dodało wydarzeniu uroku i sprawiło, że wszyscy uczestnicy – zarówno mali, jak i duzi – mogli cieszyć się literacką magią w pełni. „Czytanie na trawie” stało się symbolem wspólnego celebrowania literatury i zachęcania najmłodszych do sięgania po książki.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy wzięli udział w tym wspaniałym wydarzeniu. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Julii, Amelii, Natalii i Tomka za ich zaangażowanie i entuzjazm. Dzięki Wam Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom był pełen niezapomnianych chwil i pozytywnych emocji.

To wydarzenie pokazało, jak ważne jest promowanie czytelnictwa i tworzenie okazji do wspólnego obcowania z literaturą. „Czytanie na trawie” w Gronowie to tylko jeden z wielu przykładów, jak można łączyć pokolenia i zachęcać do czytania. Mamy nadzieję, że takich inicjatyw będzie coraz więcej, a wspólne czytanie stanie się codziennością w wielu domach i społecznościach.

🌟👵👶 Dziękujemy za wspólne świętowanie literatury i budowanie pięknych wspomnień! 💖