22-28 września TYDZIEŃ KSIĄŻEK ZAKAZANYCH w naszej bibliotece – zapraszamy na wyjątkowe wystawy!

W ramach obchodów Tygodnia Książek Zakazanych, nasza szkolna biblioteka przygotowała dla Was dwie wyjątkowe wystawy, które można zobaczyć zarówno w holu szkoły, jak i w wypożyczalni. Tydzień Książek Zakazanych to coroczne wydarzenie, które ma na celu zwrócenie uwagi na literaturę, która była cenzurowana, zakazywana lub wycofywana z bibliotek i szkół na przestrzeni lat.

Wystawy, które stworzyliśmy, pozwolą Wam odkryć historie książek, które pomimo zakazów i prób cenzury, znalazły swoje miejsce w światowej literaturze. To nie tylko opowieści o cenzurze, ale również o odwadze autorów i czytelników, którzy walczyli o wolność słowa i prawo dostępu do różnorodnych idei.

Wśród eksponatów znajdziecie dzieła, które wywoływały kontrowersje z różnych powodów – od politycznych po religijne, społeczne czy moralne. Zapraszamy do zapoznania się z książkami, które zmieniły bieg historii literatury i stały się symbolem walki z ograniczeniami wolności.

Wystawy dostępne są przez cały tydzień. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców do odwiedzenia biblioteki i poznania historii zakazanych książek!