ZMYSŁOCZUŁE PRZERWY

Dobrostan psychiczny naszych uczniów jest w naszej szkole priorytetem. Od września całkowicie zrezygnowaliśmy z dzwonków. W dniu dzisiejszym dołączyliśmy do projektu „ZMYSŁOCZUŁE SZKOŁY Wyciszamy przerwy. Wyciszamy szkoły. Wyciszamy się.”, którego celem jest m. in. dbanie o dziecięcy dobrostan w szkołach, uwrażliwienie młodzieży na funkcjonowanie i rolę zmysłów oraz tworzenie miejsc sprzyjających wyciszeniu emocji i minimalizacji bodźców stymulujących.
W czytelni stworzyliśmy takie miejsce. Codziennie, podczas długiej przerwy o godzinie10:25 gasimy światło, zapalamy aromatyczne świece i włączamy cichą, relaksacyjną muzykę. Aktualnie nastrajamy się świątecznie przy blasku kominka, korzennych świec i bożonarodzeniowych melodii.

ZAPRASZAMY!