Konkurs czytelniczy „Z książką w świątecznym tle”

Wiemy, że lubicie konkursy fotograficzne, dlatego Szkolna Biblioteka ogłasza kolejny Konkurs związany z książką, tym razem w świątecznym tle 🌲🎅🎄☃️🎁

Regulamin:

1. Organizatorem akcji „Z książką w świątecznym tle” jest Biblioteka Zespołu Szkół, CKU w Gronowie.

2. Celem akcji jest promocja czytania; promowanie książek i czytelnictwa przy pomocy fotografii; upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako środka wyrazu artystycznego; inspirowanie twórczych poszukiwań.

3. Uczestnikami akcji mogą być wszyscy uczniowie i słuchacze naszej szkoły.

4. Warunkiem udziału w akcji jest wykonanie fotografii o treści zgodnej z tematem. Zdjęcie musi spełniać warunek świątecznej aranżacji, przedstawiać osobę/osoby z ulubioną książką np. w trakcie czytania lub w sytuacji powiązanej z tematyką książki i czytelnictwa, pokazywać książki, które czytamy. Osoba nie musi być widoczna, książka może zasłaniać twarz, może to być dłoń na lekturze, lub książka w ciekawej, świątecznej scenerii.

5. Zdjęcie może być zrobione samodzielnie lub z użyciem statywu. Fotografie niezwiązane ze świąteczną tematyką nie będą uwzględniane. Zdjęcia będą publikowane na szkolnym Facebooku, jednak ilość zdobytych lajków nie ma wpływu na wygraną. O tym zdecyduje komisja złożona z nauczycieli bibliotekarzy.

6. Kryteria oceny prac konkursowych:
Zgodność z tematem.
Oryginalność ujęcia.
Jakość techniczna wykonania fotografii (estetyka i efekt wizualny).

7. Każdy uczestnik może zgłosić do akcji JEDNO zdjęcie, wysyłając je na adres mailowy Organizatora: biblioteka@zsgronowo.edu.pl

8. Uczestnik akcji z chwilą przekazania zdjęcia udziela Organizatorowi nieograniczonej w czasie licencji niewyłącznej do bezpłatnej publikacji nadesłanych fotografii na szkolnym Facebooku i innych szkolnych mediach promujących bibliotekę. Zgłoszenie pracy do akcji jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu i oświadczeniem, że praca zgłoszona do akcji zostały wykonane osobiście. Przekazanie prac oznacza jednocześnie, że przekazujący oświadcza, iż nie naruszają one praw osób trzecich, w szczególności nie naruszają ich majątkowych i osobistych praw autorskich.

8. Wszystkie nadesłane zdjęcia opublikowane zostaną na szkolnym Facebooku.

9. Uczniowie biorący udział w akcji zostaną nagrodzeni uwagą pozytywną i punktami dodatnimi, a autor najciekawszego zdjęcia, wyłoniony przez jury, otrzyma także nagrodę książkową.

10. Organizator zastrzega sobie prawo do dyskwalifikowania prac niespełniających wymienionych wyżej wymogów.

11. Termin nadsyłania zdjęć – do północy 31.12.2023 r.