Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Co roku nasza szkoła włącza się w Narodowe Czytanie. O jeden dzień wyprzedziliśmy ogólnopolską akcję, ponieważ w sobotę uczniowie szkół dziennych pojadą do swoich domów. W tym roku, podczas 12 odsłony, wspólnie z uczniami technikum, czytaliśmy najbardziej znaną powieść Elizy Orzeszkowej.

To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy – podkreślił w liście okolicznościowym Prezydent RP Andrzej Duda, zachęcając do wspólnej lektury.